A rekorderedmény után a társaság osztalékfizetést is tervez, ennek mértékéről az áprilisi közgyűlés dönthet majd.
Közölték azt is, hogy a menedzsment várakozásai szerint a teljesítés és előkészítés alatt álló megbízások alapján, valamint a szolgáltatási portfólió bővítésével az idei évben tovább növekedhet a cégcsoport üzleti eredményessége. A 4iG folyamatosan vizsgálja a hazai és nemzetközi terjeszkedés, az akvizíciók lehetőségeit.
A szoftver és IT-szolgáltatások piacán aktív cégcsoport legfontosabb megbízásai tavaly a logisztika, az oktatás, a gyógyszeripar, az egészségügy, valamint a járműipar és légi személyszállítás, a bankszektor és pénzügyi tanácsadás területéről származtak, de a társaság jelentős eredményeket könyvelhetett el a licensz- és eszközbeszerzések, illetve infrastruktúra-üzemeltetés és az IT biztonság területén is. Az informatikai, illetve az információ - és kommunikáció technológiai piac legnagyobb megrendelője a Magyar Állam, ennek megfelelően a társaság tavalyi bevételeinek 62 százaléka állami, 38 százaléka pedig a vállalati szegmens megbízásaiból származott.
A társaság adózás, kamatfizetés és értékcsökkenési leírás előtti eredménye (EBITDA) 4,8-szorosára emelkedve, elérte a 4,065 milliárd forintot.
Az egy részvényre jutó nettó eredmény 31 forintot ért el a 2018. évi 1 forint után.
A vállalat piaci kapitalizációja 2019. végén 62,2 milliárd forint, míg egy ével korábban 29,7 milliárd forint volt.
A cégcsoport egy év alatt 60 százalékkal növelte a foglalkoztatottak létszámát, 2019. végén csaknem 600-an dolgoztak a részvénytársaságnál és leányvállalatainál, A munkatársak 90 százaléka magasan képzett mérnök, programozó és informatikus.
A 4iG részvényeit tőzsde prémium kategóriájában jegyzik, pénteken délelőtt 567 forintot értek a papírok, 1,4 százalékkal kevesebbet az előző napi záróáruknál. Az elmúlt egy évben a legmagasabb árfolyamuk, ami egyben történelmi maximum is, 1184 forint, a legalacsonyabb 495 forint volt.