A következtetések alapján három hónapra előre készít prognózist, és annak megfelelően dolgozza ki és ajánlja fel a befektetési lehetőségeket. Az algoritmus működését portfoliómenedzserek felügyelik.
A program rengeteg adatot és változót tud kezelni egyszerre, illetve körülbelül 100-féle modell lefuttatásával automatikusan megtalálja azokat az összefüggéseket, amelyekkel sikerre lehet vinni egy befektetést.
„A mesterséges intelligencia a tanulás nagymestere, folyamatosan fejlődni fog a befektetések kezelése terén, teljesítménye pedig az emberi, stratégiai gondolkodással kiegészülve a legerősebb lehet a piacon” – mondta Oraveczné Németh Ildikó, a KBC Asset Management hazai fióktelepének vezetője.
Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője hozzátette: „anyavállalatuk, a KBC-csoport többéves fejlesztéssel hozta létre az MI-együttműködésen alapuló befektetési alapok modelljét. Belgiumban és Szlovákiában pedig már működik és keresettek a befektetők körében, hiszen a gép az emberi agyi kapacitáson túlmenően képes nagymennyiségű adatot feldolgozni és a befektetések sikerének szolgálatába állítani”.
„Az MI-együttműködésen nyugvó alap bevezetése a termékkínálat bővítését jelenti, és jelenleg az idén 20 éves privátbank ügyfelei számára elérhető” – tette hozzá Ábrahám András, a K&H Privátbank vezetője. Azt is hozzáfűzte, a portfóliómenedzserek továbbra is kulcsfontosságú szerepet kapnak a befektetési alap kezelésében, amely igazi koprodukció ember és robot között - írja az iotzona.hu.