Szabó László úgy látja, a programsorozat jó eszköz lehet arra, hogy a már most is exportáló kkv-kat kivitelük növelésére bátorítsák, a még nem exportálókat pedig ennek a lehetőségnek a kipróbálására.
Talán a KKM által kialakított új, egyszerűbb külgazdasági struktúra, hogy egy helyen, kevesebb adminisztrációval kaphatnak meg minden segítséget, ösztönözheti a kkv-kat, hogy exportra is termeljenek - vélekedett. Hozzátette: emellett a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. segítségével gyakorlati ismereteket nyújtó továbbképzéseket is tartanak a kkv-k képviselőinek.
Az államtitkár hangsúlyozta: fontos cél az ország kivitelének növelése, és ezáltal új munkahelyek teremtése. Bár a magyar munkaerő döntő részét a kkv-k foglalkoztatják, az ország exportjának nagy részét a nagyvállalatok adják, és ezen a helyzeten akar változtatni a kormány - jelentette ki.
Mint mondta, azoknak a kkv-knak, amelyek exportképes termékeket és szolgáltatást állítanak elő, meg kell erősödniük, hogy ne csak a nagyvállalatok beszállítói legyenek. Bátorítani kell azokat a kkv-kat, amelyek nem is gondoltak még arra, hogy exportáljanak - fűzte hozzá.
Szabó László arról is beszélt, hogy a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. feladata a magyar exportképes kkv-k feltérképezése. Most 1300-1500 ilyen céggel állnak kapcsolatban, és bővíteni szeretnék ezeknek a cégeknek a körét.
Közölte: a becslések szerint 3-4 ezer vállalat van, amely rendszeresen exportál, és négy-öt éven belül akár 10-12 ezer olyan cég is lehet, amely versenyképes, exportálható termékkel vagy szolgáltatással tud előállni. Ez azért is fontos, mert a magyar gazdaság igen nagy mértékben függ az exporttól - mutatott rá az államtitkár.
Sikerescég.hu/MTI
Fotó: FreeDigitalPhotos