A digitális gazdaság a GDP-hez 21 százalékkal járul hozzá, ezért nyilvánvaló, hogy ez az ágazat kiemelten fontos a kormányzatnak. Az egyik ehhez kapcsolódó égető probléma, hogy Magyarországon 21-22 ezer informatikus hiányzik a munkaerőpiacon - kezdete előadását Lepsényi István, az NGM gazdaságfejlesztésért felelős államtitkára.
Lepsényi szerint el kell felejteni azt a téves gondolatot, hogy Magyarország az alacsony képzettségűek országa: az alacsony képzettségűek munkáját váltsuk ki robotokkal, és képezzük tovább a munkaerőt. Az innovatív, tudásalapú minőségi vállalatokat kell támogatni, illetve kkv és startup ökoszisztémát kell építeni.
A kkv-k jelentős többségének nagyon kevés ismerete van arról, hogy az ipar 4.0 (az ipar digitalizációja) kapcsán mire kell felkészülnie. Akik viszont már hallottak erről, azokat is fel kell készíteni erre, oktatni kell. Magyarországon elsősorban a kkv-knak a beszállítói iparban van komoly lehetősége, ehhez azonban fejlődniük és tanulniuk kell.
A digitalizáció egy sor olyan változást hozott, amely miatt változik a jogszabályalkotók feladata is. A közösségi gazdaság (sharing economy) dinamikusan nő, 2015-ben már 28 milliárd euróra becsülték az unióban, ugyanakkor ez az új típusú gazdaság adózási kérdéseket, fogyasztóvédelmi kérdéseket is felvet: az Uberről például megosztott Európa, ebben sincs egységes uniós álláspont.