2017 második felében a Jövő exportőrei program 100 milliárd forint új hitellehetőséget nyit meg a magyar vállalkozások számára.
A OneCoin elleni fellépésről tárgyalt a Piacfelügyeleti munkacsoport, piramisjátékra gyanakszanak.
Svájc bekerült az első tíz legnagyobb magyarországi befektetők közé.
2017. július 31-ig fizethetünk a készpénzes vásárlásaink során a régi kettő- és ötezer forintos bankjeggyel.
Az online számlázással a vállalkozók teljes forgalmára rálát a Nemzeti Adó- és Vámhivatal, az adatok összegzését követően azonnal kiszűrik a csalárd cégeket.
Mintegy 90 milliárd forint hitelkerethez juthatnak magyar vállalkozások. A hitelek futamideje 2-5 év lehet, a kölcsönöket a piaci kamatoknál kedvezőbb feltételekkel kaphatják meg a vállalkozások.
Az RSM-DTM szakértője szerint módosulhat a cégek országonkénti jelentéstételi kötelezettségének 750 millió eurós értékhatára.
A garanciacég az egy vállalkozásra jutó kezességvállalási korlátot 150 millióról 250 millió forintra emelte.
A növekedési hitelprogram keretében 2016 eleje óta 685 milliárd forint összegben finanszírozták a bankok a hazai mikro-, kis- és középvállalkozásokat.
2019 közepére valósul meg az a pénzforgalmi alaprendszer, amelyhez csatlakozva a magyarországi pénzforgalmi szolgáltatók képesek lesznek azonnali fizetési szolgáltatást nyújtani ügyfeleiknek.
A GKI Gazdaságkutató Zrt. által készített felmérés a minimálbér-emelés vállalati hatásait vizsgálta. Nem meglepő, hogy az emelés a kis cégeket súlytja leginkább.
Az adótraffipax szerint ezeken a helyeken ellenőriz a NAV március 20-24. között.