Diplomás, jelenleg alkalmazottként dolgozó férfiak - ők a leendő magyar vállalkozók.
A magyar kis- és középvállalkozások külföldi piacra jutását segítő program indul.
Kis- és középvállalkozások informatikai fejlesztése és digitális helyzetének javítása céljából programot indít az NFM és az MKIK.
Az etikus üzleti működés és kölcsönös bizalom kiépítése a cél a védjegy bevezetésével. Aki megkapja a védjegyet, előnyben részesülhet például a cégkiválasztások során.
Még mindig túl sok a hibásan beadott pályázat. Összeszedtük, hogy mire érdemes figyelni.
A Bayer gyógyszeripari óriás a legjobb egészségügyi-technológiai startupot keresi. 50 000 euró és 100 nap mentorálás jár az öt legjobbnak.
A 2015. évi közbeszerzések összértéke meghaladta az 1.900 milliárd forintot, az eljárások 84 százalékában mikro-, kis- és középvállalkozások nyertek.
Mikro-, kis- és középvállalkozások nyújthatnak be támogatási kérelmet a több, mint egymilliárdos keretösszeget biztosító VEKOP felhívásra.
Iskolák, óvodák, kórházak, önkormányzatok és szülői, baráti vagy lakóközösségek is jelentkezhetnek szerdától a Let's Colour Településszépítő Egyesület országos pályázatára.
Megalakult a Hungarian Business Angel Network, amely az itthoni, startupok felkarolásában érdekelt üzleti támogatókat, befektetőket szervezi közösséggé. Az újonnan indult cégeknek kiváló lehetőség ez a befektető- és tőkeszerzésre egyaránt.
A mikrovállalkozások 41 százaléka, a kisvállalkozásoknak pedig az 57 százaléka pályázna uniós forrásra a mostani uniós költségvetési ciklusban - derül ki a Garantiqa múlt év végén készített felméréséből.
Még idén kiírják a hazai köznevelési rendszer több mint 200 milliárdos uniós pályázatait. A fejlesztések az informatikai eszközbeszerzésektől az épület felújításon keresztül az infrastruktúra modernizálásáig nagyon sokrétűek lesznek.