Hat magyar startup egyedüli külföldi kiállítóként jelent meg Írország egyik leggyorsabban növekvő innovációs fórumán, a Futurescope-on.
Az Európai Bizottság dömpingellenes vámot vetett ki több kínai acéltermékre.
2017 második felében a Jövő exportőrei program 100 milliárd forint új hitellehetőséget nyit meg a magyar vállalkozások számára.
10 vállalkozásból csak négy készül újabb beruházásra. A legtöbben informatikai fejlesztéseket terveznek, leginkább a Nyugat-dunántúli, ipari szektorban tevékenykedő és a középvállalkozásoknál várható beruházás.
Az elektromos autók után nem kell regisztrációs adót, cégautóadót és gépjárműadót fizetni, valamint nincs forgalomba helyezési illeték. Az idén 2+3 milliárd forintos keretre lehet pályázni.
A OneCoin elleni fellépésről tárgyalt a Piacfelügyeleti munkacsoport, piramisjátékra gyanakszanak.
A januárban bevezetett osztrák bér- és szociális dömping szabályozás jelentős adminisztrációs terhet ró az új tagállamok vállalkozásaira, emellett kötelezővé teszi az osztrák bérezési feltételek érvényesülését ideiglenes munkavégzés esetén is.
A Gartner piackutató cég szerint akár már 2018-ban elkezdődhet a robotok munkaerőpiaci térhódítása. Mire számíthatunk? Fel lehet erre egyáltalán készülni?
Megállíthatatlan a globális e-kereskedelem terjeszkedése. A megváltozott vásárlási szokásoknak köszönhetően néhány éven belül komplett ágazatok kereskedelme költözik fel az internetre.
Augusztus végén indul a szentpétervári Wizz Air járat.
Svájc bekerült az első tíz legnagyobb magyarországi befektetők közé.
A pályázók között voltak kisebb, magyar tulajdonú családi vállalkozások, közepes méretű gyártók és nagy nemzetközi gyárak és nagyvállalatok gyártóegységei is.