Alig két hónap múlva kiderülnek a felvételi ponthatárok. Annak, akit nem vesznek fel felsőoktatási intézménybe, vagy akár a diploma kiegészítéseként is érdemes elvégezni egy OKJ-s képzést. Sőt, van olyan OKJ-s
Az előrejelzések szerint a digitalizáció és a robotika térnyerése jelentősen átalakítja a munkaerőpiacot, melynek jelei már több szakmában érezhetők.
A McKinsey tanulmánya szerint Magyarország azon országok egyike, amely leginkább kitett az automatizáció következményeinek. Míg az Európai Unióban átlagosan a munkaórák 44, idehaza 49 százalékát lehetne automatizálni a már meglévő
A Budapesti Corvinus Egyetem háromfős csapata – Martos Áron, Verebélyi Miklós és Horváth Zsófia – nyerte a BANKSIM 30 címmel indított országos bankszimulációs vetélkedő döntőjét.
A mesterséges intelligencia elterjedése hozzájárul a munkahelyterméshez, az új állások betöltéséhez azonban egyelőre hiányzik a megfelelő szakembergárda – mutat rá az MIT és az EY felmérése.
Már Budapesten is épülnek az első olyan irodák, amik kifejezetten a dolgozók igényeit helyezik előtérbe. A holnap irodaházai már az egészségre és a közérzetre is kedvező hatással lesznek.
Külön honlap is segíti a család és a karrier összeegyeztethetőségét - hívta fel a figyelmet a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom munka-magánélet program vezetője.
Egy jó minőségű munkásszállás komoly megtartó erővel bír a kékgallérosok körében – vélik a Staff House Zrt. által megkérdezett humánerőforrás-szakemberek.
Az utóbbi időben több cég is elvitte egyes termelési egységeit Magyarországról, emellett már a tervezett bővítések egy része is elmaradt a munkaerőhiány miatt – írja csütörtöki számában a Magyar Idők.
Becslések szerint 2020-ra az ügyfelek és a vállalatok közötti interakciók 85 százaléka teljesen automatizált lesz, a rendszerek jelentős részét pedig mesterséges intelligencia alapú algoritmusok segítik majd.
A pozitív visszajelzések jobb teljesítményre sarkallnak, az építő kritika a fejlődést segítheti. Sok cég anyagi juttatásokkal honorálta a dolgozóit, ám a válság miatt a legtöbb helyen leállították az ilyen kifizetéseket,
2010 óta harmadára, történelmi mélypontra csökkent a munkanélküliség, az adócsökkentéseknek és béremeléseknek köszönhetően egyre több pénz marad a munkavállalóknál, a reálbérek több mint öt éve töretlenül emelkednek.