Egyelőre gyerekcipőben jár a vállalatok közötti online kereskedelem, pedig a lehetőségek adottak. Annak ellenére, hogy a hazai bejegyzésű cégek 61 százaléka rendelkezik weboldallal, csupán 11 százalékuk kap megrendelést a honlapon keresztül, ami az európai átlagnak csupán a kétharmada.
A vezetői szereppel járó egyik legnehezebb feladat megmondani valakinek, hogy el kell mennie a cégtől. Nagy felelősséggel és bűntudattal járhat elbocsátani valakit: döntenünk kell egy ember sorsáról, karrierjéről, életéről. Ám bizonyos helyzetekben elkerülhetetlen a kirúgás.
Növekedni szeretnél, de ezt csak külső tőke bevonásával tudnád elérni? Fogalmad sincs, merre kellene elindulnod, kihez kellene fordulnod, minek kellene megfelelned? Íme néhány tipp, amiknek a betartásával a vállalkozásod értékesebbnek tűnik majd a befektetők szemében!
Több esélyük lesz a közeljövőben a szakképzetlen munkanélkülieknek, hogy állást találjanak. Egy rendelettervezet szerint ugyanis számos munkakör esetében – főként a vendéglátásban – ezentúl nem lesz feltétlenül szükség szakképesítésre.
A cégek felénél egyszemélyes döntések születnek, és a vállalatok jelentős részének még beszerzési szabályzata sincsen – derült ki az EY könyvvizsgáló cég anti-korrupciós tanulmányából. Hozzátették, az elégtelen kontrollkörnyezet jelenti továbbra is az egyik legkomolyabb veszélyforrást a gazdaságosságra a vállalatok életében.
Napjainkban egyre több kis cég jelenik meg okostelefonokra elkészített alkalmazásokkal. Ha neked még nincs, az nem jelenti azt, hogy valamiről eddig lemaradtál, ez a módszer ugyanis számos esetben csak pénzkidobásnak minősül. Megmutatjuk, mikor éri meg a befektetés!
Egyenként 50 ezer euróval, vagyis mintegy 15 millió forinttal támogatja az unió a Horizont 2020 programban azokat a vállalkozásokat, amelyek innovatív termékeket, szolgáltatásokat hoznának létre. Siess, mert csak 500 projekt kaphat támogatást!
Egyre gyakrabban esik szó a startupokról, amelyek közül sok nagy sikereket és nagy bevételeket könyvelhet el. Megmutatjuk a startupok ismérveit.
Majd a könyvelő megoldja – mondják időnként a vállalkozók. A kötelező dolgokat valóban megoldják, de ha nem foglalkozunk eleget vele, számos olyan probléma akadhat, amely figyelmen kívül marad. Mit érdemes kérdezned a könyvelődtől?
Már többször megtörtént veled, hogy találtál egy jó munkaerőt, ám előbb vagy utóbb tovább is állt a cégtől? Mi lehet az oka, és hogyan lehet megakadályozni? Ebben segítünk!
Alig 9 év működési időre számíthat egy ma Magyarországon megalapított cég a statisztikák szerint. Azonban ha felismered a céged életciklusait, és kezelni tudod a fellépő tipikus problémákat, akár hosszabb távú fennmaradásban is bízhatsz. Íme néhány tipp!
Már csak két hónap van hátra a webáruházak Általános Szerződési Feltételeinek (ÁSZF) átírására, ezzel azonban még nincs letudva a tulajdonosok előtt álló feladat. Az idei évben számos olyan jogszabály is módosul, mely alapjaiban írja át az elektronikus kereskedelem szabályait. Súlyos bírságokra számíthat az, aki nem követi a változásokat.